Svečana proslava podjeljivanja sakramenta Svete Potvrde u našoj župi

Hodočašće križevačkog dekanata u Bjelovar
2. svibnja 2015
Ređenje đakona bjelovarsko-križevačke biskupije za svećenike
8. srpnja 2015

Svečana proslava podjeljivanja sakramenta Svete Potvrde u našoj župi

Nakon cjelogodišnje intenzivne intelektualne i duhovne pripreme za slavlje sakramenta svete Potvrde, došao je i taj radostan i dugo očekivan dan krizme u našoj župi.

U subotu 16. svibnja na svečanoj svetoj misi u 11 sati u zajedništvu sa krizmanicima, njihovim kumovima, roditeljima, rodbinom, prijateljima, cijelom župnom zajednicom, ali i svećenicima iz cijelog Križevačkog dekanata, svetu Potvrdu je u ime našeg biskupa preuz. mons. Vjekoslava Huzjaka, podjeljivao njegov delegat preč. Damir Vrabec, kancelar biskupije. Na prekrasnom euharistijskom slavlju posebno smo molili za sve krizmanike i njihove potrebe.

Svim krizmanicima od srca želimo obilje Božjeg blagoslova u njihovim životima i da dalje nastave svoj intenzivni vjernički hod sa Kristom Gospodinom. Zahvaljujemo svim župnim animatorima, gospodinu župniku i đakonu koji su intenzivno radom i molitvom pratili naše krizmanike na njihovom hodu prema primanju ovog sakramenta.