Ređenje đakona bjelovarsko-križevačke biskupije za svećenike

Svečana proslava podjeljivanja sakramenta Svete Potvrde u našoj župi
19. svibnja 2015
Mlada misa velečasnog Antuna Faltaka na Kalniku
8. srpnja 2015

Ređenje đakona bjelovarsko-križevačke biskupije za svećenike

U subotu 27. lipnja na svečanom euharistijskom slavlju u bjelovarskoj katedrali po rukama mons. Vjekoslava Huzjaka zaređeni su za svećenike: Goran Bužak iz župe sv. Stjepana prvomučenika, Štefanje; Antun Faltak iz župe sv. Brcka biskupa, Kalnik; Saša Šargač iz župe sv. Jurja mučenika, Đurđic i Dejan Tot iz župe Duha Svetoga, Veliki Grđevac. Ređenju su prisustvovali gotovo svi svećenici Bjelovarsko-križevačke biskupije, časne sestre te vjernici koji su se okupili u katedrali da bi svjedočili veličini i važnosti tog događaja za Bjelovarsko- križevačku biskupiju, a jednako tako i milosti koju Bog izlijeva izabirući mladiće iz njihove sredine da im budu predvodnici u vjeri. U svojoj homiliji biskup Huzjak obratio se đakonima te ih ohrabrio da postanu stameni svjedoci Kristovi koji neće posustati ili se predati duhu današnjeg vremena. Roditelje i okupljene vjernike potaknuo je na molitvu za nove svećenike, ali i za one koji se to spremaju postati.

Slike sa ređenja možete vidjeti ovdje.