Program proslave i svetkovina sv. Marka Križevčanina 2022.

Proslava Holywina u Vrbovcu
5. studenoga 2021
Susret hrvatske katoličke mladeži u Bjelovaru 2022.
20. rujna 2022

Program proslave i svetkovina sv. Marka Križevčanina 2022.


Svetkovina sv. Marka Križevčanina svečano će biti proslavljena u Križevcima u srijedu 7. rujna 2022. Euharistiju će predvoditi zrenjaninski biskup mons. Ladislav Német, predsjednik Međunarodne biskupske konferencije sv. Ćirila i Metoda. Slavlje će biti održano na Trgu J. J. Strossmayera u središtu grada, a početak je u 11 sati. Procesija biskupa i svećenika krenut će u 10.30 sati od župne crkve sv. Ane.
Detaljnije se o svetkovini te o cjelokupnom trotjednom programu dana trećega hrvatskog sveca, koji će trajati u Križevcima od 29. kolovoza do 17. rujna, može doznati na plakatu ispod teksta. 
Središnja proslava, kao i svi ostali programi, održat će se prema uputama civilnoga stožera i mjerama za suzbijanje širenja epidemije korona-virusom.