Posljedni pozdrav vlč. Ivanu Žufiki

Otvoreni 13. Dani hrvatskih svetaca i blaženika
28. svibnja 2021
Zajednica mladih ljetuje u Omišu
27. srpnja 2021

Posljedni pozdrav vlč. Ivanu Žufiki

Dugogodišnji župnik Župe sv. Ane ispraćen je na poslijednji pozdrav u ponedjeljak, 12. srpnja na križevačkom groblju. Obred sprovoda i misu zadušnicu predvodili su mons. Vjekoslav Huzjak, bjelovasko-križevački biskup i mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup u miru u zajedništvu s okupljenim svećenicima.

Vlč. Ivan Žufika rođen je u Repašu, u Župi Molve. Svečenićku službu vršio je u Martijancu, Vrbju pored Nove Gradiške, Križevcima i Svetom Petru Orehovcu. Službu župnika u Župi sv. Ane u Križevcima vršio je od rujna 1981. do kolovoza 2007.

Za vrijeme njegove službe svetim je proglašen Marko Križevčanin. U 26 godina službe krstio je mnogo djece, podijelio sakramete euharistije i bolesničkog pomazanja, vjenčao mnoge parove i mnoge ispratio na posljednji počinak.