Posjet postulatora Stepinčeve kauze dr. Juraja Batelje

Proslavljen blagdan sv. Marka Križevčanina i 20. obljetnica njegove svetosti
15. rujna 2015
Proslavljen je blagdan uzvišenja Svetog križa
15. rujna 2015

Posjet postulatora Stepinčeve kauze dr. Juraja Batelje

Posjet postulatora Stepinčeve kauze dr. Juraja Batelje

Dr. Juraj Batelja, postulator kauze za proglašenje svetim blaženoga Alojzija Stepinca, je u petak 11.09. u U križevačkoj župnoj Crkvi svete Ane podsjetio na mučeništvo kardinala Stepinca te njegovu vjernost Svetom Ocu i pobožnost Majci Božjoj, rekavši da je “Stepinac osvjetlao lice svojim stavom i držanjem, kakvih je rijetko bilo u 2. svjetskom ratu”.

Dr. Batelja, profesor na zagrebačkom Katoličkom bogoslovnom fakultetu, je održao predavanje “Vjera – najljepši dar hrvatske duhovnosti u baštini sv. Marka Križevčanina i bl. Alojzija Stepinca”. Podsjetio je na mučeništvo svetoga Marka Križevčanina i blaženoga Alojzija Stepinca i njihovu vjernost Svetom Ocu i Katoličkoj crkvi te na pobožnost Majci Božjoj.

Prije večerašnjeg predavanja dr. Juraj Batelja je u suslavlju s križevačkim župnikom Stjepanom Sovičekom predvodio misu koja je glazbeno popraćena Zborom mladih križevačkih župa “Crisinus”, a članovi Udruge “Dr. Stjepan Kranjčić” izveli su i poetsko-glazbeni recital “Svetom Marku Križevčaninu u čast”.

Priređivači programa su križevačke župe i Udruga za promicanje znamenitih Križevčana “Dr. Stjepan Kranjčić”.

Posjet postulatora Stepinčeve kauze dr. Juraja Batelje
Posjet postulatora Stepinčeve kauze dr. Juraja Batelje
“Stepinac je osvjetlao lice svojim stavom i držanjem, kakvih je rijetko bilo u 2. Svjetskom ratu, i dosta je time skočila slava Katoličkoj crkvi.”

dr. Juraj Batelja