Mise za mlade u crkvi Sv. Ane za vrijeme godine milosrđa

Misa za mlade
26. siječnja 2016
Proslavljen blagdan sv. Valentina
18. veljače 2016

Mise za mlade u crkvi Sv. Ane za vrijeme godine milosrđa


Povodom izvanredne „Svete godine milosrđa“ koju je papa Franjo proglasio bulom „Misericordiae vultus“ (Lice milosrđa), Crkva je pozvana još dublje razmatrati otajstvo milosrđa neizmjerne Božje ljubavi. Crkva sv. Ane u Križevcima jedna je od triju crkava naše biskupije u kojoj vjernici tijekom trajanja izvanrednog jubileja milosrđa mogu, uz određene uvjete, primiti potpuni oprost za vremenite kazne već oproštenih grijeha. Kako bi ova milost bila pristupačnija što većem broju vjernika i kako bi zainteresirani mogli bolje upoznati značenje Božjega milosrđa i ovoga jubilarnog oprosta, crkva sv. Ane postaje i mjesto prigodnih molitveno-duhovnih susreta.

Ovi susreti održavaju se svake zadnje subote u mjesecu tijekom godine milosrđa, a predvode ih pojedini svećenici. Svaki susret započinje duhovnim nagovorom na određenu temu iz vjerničkog života promatranu u svjetlu Božjeg milosrđa. Zatim slijedi pjevana molitva krunice Božanskom milosrđu, potom slavlje sv. mise te pobožnost klanjanja Presvetom Oltarskom Sakramentu. Po završetku molitveno-duhovnog dijela slijedi druženje u župnoj dvorani. Organizator ovih susreta je zajednica mladih župe sv. Ane, na čelu sa župnikom preč. Stjepanom Sovičekom, a u suradnji s povjerenikom za pastoral mladih bjelovarsko-križevačke biskupije, vlč. Zoranom Grgićem.

Prvi u nizu molitveno-duhovnih susreta održan je u subotu 30. siječnja. Voditelj molitveno-duhovnog programa bio je vlč. Ivan Valentić, povjerenik za pastoral mladih zagrebačke nadbiskupije. U svome duhovnom nagovoru vlč. Ivan je okupljenim vjernicima na jasan i privlačan način protumačio prispodobu o izgubljenom sinu, odnosno milosrdnom ocu iz Lukina evanđelja.

Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan

(Lk 6, 36)