Korizmeni koncert ansambla Lado

Proslavljen dan i svetkovina sv. Marka Križevčanina 2014.
7. rujna 2014
Korizmena duhovna obnova
30. travnja 2015

Korizmeni koncert ansambla Lado

Na svetkovinu Gospodinova navještenja ili Blagovijesti u našoj župi svete Ane gostovao je ansambl Lado. Ansambl Lado su vjerni čuvari Hrvatske kulturne baštine koju su koncertom prikazali i u Križevcima. Svjetski su poznatog glasa koji su opravdali i svojim nastupom u župnoj crkvi svete Ane u Križevcima, konkatedralnom središtu Bjelovarsko križevačke biskupije. Prikazane i otpjevane pjesme nisu bile samo riječi i note već su imale svoju dubinu koja nikoga nije ostavljala ravnodušnim. Nakon koncerta ljudi su se osjećali duhovno ispunjeni, jer su mogli osjetiti snagu, pjesmom izrečene tematike Isusovog otajstva muke, smrti i uskrsnuća. Koncert je okupio ne samo župljane križevačkih župa nego i cijelog podkalničkog kraja.

Ansambl Lado pripremio nam je slijedeći program pod nazivom Gospin plač: Gospin plač je lirsko- epski pasionski spjev u kojem se opisuje Kristova muka i smrt i kako ju proživljava njegova Majka Marija. U ovom programu, nagrađenom prestižnom nagradom "Ivan Lukačić" za etnomuzikološki rad i očuvanje hrvatske glazbene baštine na Varaždinskim baroknim večerima 2014., želimo prikazati različite napjeve Gospina plača iz raznih krajeva Hrvatske, spjevane u više varijanti tekstova koje možemo susresti na području Hrvatske. Upravo ta različitost i bogatstvo napjeva, omogučila nam je da obuhvatimo cijelu dramu Gospina plača.

Slike koncerta možete pogledat ovdje.

DIRIGENT: Dražen Kurilovčan

PJEVAČI: Dijana Banek, Jasenka Blažon-Ivančan, Zrinka Bogat-Malus, Nataša Gluić, Vlatka Hlišć, Tamara Horvat, Anita Huđek, Snježana Hulina, Vlatka Januš-Maroković, Klara Kašnar, Mateja Kovačević, Adrijana Mamula, Irena Matica, Petra Matutinović, Sandra Sekula, Iva Sekula, Maja Putak, Ana Spišić, Helena Štrbac, Pavo Begovac, Matej Gluščić, Boris Harfman, Igor Horvat, Bojan Kavedžija, Željko Kveštak, Antun Leinveber, Nenad Malić, Dejan Pilatuš, Miljenko Piškorić, Dubravko Radić, Hrvoje Radić, Goran Sekula,, Krunoslav Šokac, Alen Šušković, Goran Vašarević, Dražen Zovko.