Izvještaj sa 5. kateheze za krizmanike

Izvještaj sa 4. kateheze za krizmanike
24. listopada 2016
Najava proslave Svetog Marka Križevčanina
20. kolovoza 2017

Izvještaj sa 5. kateheze za krizmanike

Izvještaj sa 5. kateheze za krizmanike

Tema ovotjedne kateheza bila je sv. Misa, te je samim svojim nazivom bacala očaj na lica naših dragih kandidata za krizmu. No bez obzira na tiho negodovanje, upijali su svaku riječ naših animatora i postavljali neočekivan broj pitanja.

Saznali smo dijelove mise, razjasnili zašto se za vrijeme mise kleči u pojedinim dijelovima, zašto moramo biti tiho, što nam to čitaju oni svi ljudi s ambona i kako usmjeriti svoje srce da upoznamo bolje Isusovu ljubav.

Nasretniji su bili naši animatori na nedjeljnoj misi koja je uslijedila (30.10.), jer smo sve naučeno uspjeli pojmiti i predočiti u praksu. Za nebo stvoreni, na slobodu pozvani, promijeniti sliku naših Križevaca možemo i hoćemo, svojim lijepim ponašanjem, dobrim djelima i iskrenim srcima!

Izvještaj sa 5. kateheze za krizmanike