Vjenčano prstenje
ZARUČNIČKI TEČAJ
15. veljače 2021
Kako zadobiti potpuni oprost u Godini svetog Josipa
17. ožujka 2021

Godina svetog Josipa

Papa Franjo 8. prosinca 2020. izdao je apostolsko pismo Patris corde što znači Očinskim srcem. Tim pismom otvorio je Godinu sv. Josipa u kojoj vjenike potiče na posebnu pobožnost sv. Josipu.

Pismo je izdano prigodom 150. Obljetnice progašenja sv. Josipa zaštitnikom katoličke Crkve. Naime, blaženi Pio IX. odlukom Quemadmodum Deus, potpisanom 8. prosinca 1870., uresio je tim naslovom svetog Josipa. Kako bi se prikladno proslavilo tu obljetnicu, Papa je najavio, od danas do 8. prosinca 2021., posebnu Godinu posvećenu svetom Josipu.

Unutar Godine svetog Josipa Sveta Stolica objavila je posebni dekret o  uvjetima dobivanja potpunog oprosta. Dakle, unutar Godine svetog Josipa moguće je zadobiti potpuni oprost za sebe ili dušu u čistilištu.

Više o uvjetima oprosta pročitajte ovdje.