PREDAVANJE: PERCEPCIJA SV. MARKA KRIŽEVČANINA U (HRVATSKOJ) JAVNOSTI

Program proslave dana i svetkovine sv. Marka Križevčanina 2023.
26. kolovoza 2023
Svetkovina uzvišenja sv. Križa
12. rujna 2023

PREDAVANJE: PERCEPCIJA SV. MARKA KRIŽEVČANINA U (HRVATSKOJ) JAVNOSTI

Predavanje doc. dr. sc. Krunoslava Novaka o percepciji sv. Marka Križevčanina u (hrvatskoj) javnosti

„Percepcija sv. Marka Križevčanina u (hrvatskoj) javnosti“ – tema je predavanja koje će u sklopu dvotjednih dana sv. Marka Križevčanina u križevačkoj župnoj crkvi sv. Ane na blagdan Male Gospe u petak 8. rujna 2023. održati generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije i docent na Hrvatskom katoličkom sveučilištu dr. sc. Krunoslav Novak.
Predavanje započinje nakon mise u 19.00 sati koje će u župnoj crkvi sv. Ane također predvoditi mons. Krunoslav Novak. Pjevat će zbor mladih križevačkih župa „Crisinus“.
U sklopu programa bit će održan i poetsko-glazbeni recital „Svetom Marku Križevčaninu u čast“.
Organizatori su Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ i župa sv. Ane Križevci.