Najava proslave sv. Marka Križevčanina 2020.

Svete mise u našoj župi
4. svibnja 2020

Najava proslave sv. Marka Križevčanina 2020.

Svetkovinu sv. Marka Križevčanina tradicionalno prolsavljamo 7. rujna na glavnom križevačkom trgu J.J. Strossmayera. Misno slavlje započinje u 11 sati, a predvodi ga mons. Želimir Puljić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije i zadarski nadbiskup.

Osim na svečano slavlje pozivamo vas i na devetnicu koja mu prethodi. Sve dane devetnice predvodit će svećenici naše biskupije propovijedajući o temama koje papa Franjo obrađuje u svojoj enciklici Laudato si, O brizi za zajednički dom. Posljednji dan devetnice održat će se u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice, a liturgijsko slavlje predvodit će mons. Milan Stipić, apostolski upravitelj Križevačke eparhije u zajedništvu s mons. Vjekoslavom Huzjakom, bjelovarsko-križevačkim biskupom.

Veselimo se vašem dolasku!