Najava proslave sv. Marka Križevčanina 2020.

Svete mise u našoj župi
4. svibnja 2020
Proslava Sv. Marka 2020
12. listopada 2020

Najava proslave sv. Marka Križevčanina 2020.

Svetkovinu sv. Marka Križevčanina tradicionalno prolsavljamo 7. rujna na glavnom križevačkom trgu J.J. Strossmayera. Misno slavlje započinje u 11 sati, a predvodi ga mons. Želimir Puljić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije i zadarski nadbiskup.

Osim na svečano slavlje pozivamo vas i na devetnicu koja mu prethodi. Sve dane devetnice predvodit će svećenici naše biskupije propovijedajući o temama koje papa Franjo obrađuje u svojoj enciklici Laudato si, O brizi za zajednički dom. Posljednji dan devetnice održat će se u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice, a liturgijsko slavlje predvodit će mons. Milan Stipić, apostolski upravitelj Križevačke eparhije u zajedništvu s mons. Vjekoslavom Huzjakom, bjelovarsko-križevačkim biskupom.

Veselimo se vašem dolasku!