Najava korizmenog velikog križevačkog križnog puta

Najava korizmenog koncerta ansambla Lado
8. ožujka 2016
Najava koncerta zbora mladih “Crisinus”
20. travnja 2016

Najava korizmenog velikog križevačkog križnog puta

Tradicionalno kako svake godine, tako i ove, pozivamo vjernike križevačkih župa da pred Cvjetnicu 19. ožujka na Josipovo krenu na korizmeni veliki križevački križni put, kako bi hodajući mogli promišljati o Isusovom križnom putu koji je On, naš Gospodin za svakoga od nas u teškoj boli i patnji prohodao.

Ovogodišnja trasa će početi pred crkvom Sv. Ane u 9 sati. Nakon toga se kreće prema gornjem gradu gdje će postaje biti kod Križevačke grkokatoličke katedrale te crkve Sv. Marka. Nakon toga krećemo prema Mladinama, Mali Potočec, Veliki Potočec, Majurec. Tada ćemo malo zaobići glavnu cestu radi prometa preko Lemeša Križevačkog te izaći na Koprivničku ulicu. Dalje se krećemo prema crkvi Sv. Florijana, kapelici sv. Ivana Nepomuka, te završavamo kod Crkve Majke Božje Koruške sa misom u 17 sati.

Nadamo se da ćemo se okupiti u velikom broju kao i do sada i molimo Gospodina da nam podari dobro vrijeme.