47. godišnjica smrti dr. Stjepana Kranjčića

Veliki križni put križevačkih župa
30. travnja 2015
Hodočašće križevačkog dekanata u Bjelovar
2. svibnja 2015

47. godišnjica smrti dr. Stjepana Kranjčića

Polaganjem vijenaca na grob, spomen-misnim slavljem te promocijom knjige „Ili jesi ili nisi – Svjedočanstva o Stjepanu Kranjčiću“ u petak 10. travnja 2015. je spomenuta 47. godišnjica smrti križevačkoga župnika na glasu svetosti dr. Stjepana Kranjčića.

Bogat molitveno-književno-glazbeni program na Kranjčićevu grobu na križevačkom gradskom groblju predvodio je župnik križevačke župe sv. Ane Stjepan Soviček. Učenici križevačke Osnovne škole Ljudevita Modeca pročitali su i nekoliko pjesama Stjepana Kranjčića te je izmoljena molitva za otvorenje procesa za Kranjčićevo proglašenje blaženim. Misno je slavlje u župnoj crkvi sv. Ane, uz koncelebraciju križevačkoga župnika Sovičeka, župnika iz Kranjčićeva rodnog Petrijanca Ivana Sakača, salezijanca Ivana Matijevića te đakona Dejana Tota, predvodio glavni urednik i v. d. ravnatelja Glasa Koncila mons. Ivan Miklenić.

47. godišnjica smrti dr. Stjepana Kranjčića

Zatim je predstavljena knjiga „Ili jesi ili nisi - Svjedočanstva o Stjepanu Kranjčiću“. O njoj su govorili urednik knjige mons. Miklenić, križevački župnik Soviček i predsjednica Udruge za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ Tanja Baran. Svoje je svjedočanstvo o Stjepanu Kranjčiću dala nekadašnja Kranjčićeva vjeroučenica, kantautorica popularne duhovne glazbe Danijela Sisgoreo-Morsan.

Organizatori spomen-svečanosti u čast dr. Stjepanu Kranjčiću bili su Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“, Župa sv. Ane Križevci te Župa BDM Žalosne i sv. Marka Križevčanina Križevci.

Ili jesi ili nisi – Svjedočanstva o Stjepanu Kranjčiću